0:00
0:00

Save as Playlist     Clear     Source: YouTube

Share with your Friends
Goede raad is duur by Willie Darktrousers

Artists


Album Info

Release Date: 2015-12-04

Label: Heksenhamer Production

Dat muziek in de Nederlandse taal ook uitstekend geschikt is voor een avontuurlijke insteek, dat mogen we inmiddels als bekend veronderstellen. Zo niet, sla er dan nog maar eens de Nederlandstalige selectie van dit medium op na. In die categorie past ook Willie Darktrousers. Met zijn overduidelijk noordelijke accent is de eerste referentie al snel Meindert Talma. Deze appel is niet zo heel ver van die boom gevallen.
Geestelijk vader Emiel Joormann schuwt het absurdisme en de knipoog niet. Dat is niet gek als je weet dat hij ook striptekenaar is. Zo zet hij met betrekkelijke eenvoud een serie vertellingen neer uit een naar eigen zeggen vervloekt dorp. Over de kappersdochter die binnen korte tijd moddervet werd, de kwijlende boer van de Westkant die een mysterieuze put opentrekt of het vreemdsoortige, korte liedje dat aan het tentfeest is gerelateerd. Nog absurder wordt het in 'Stofzuigerparadijs', waar Darktrousers overvallen wordt door spookachtige huishoudartikelen.
Bizar? Jazeker! En ook uiterst duistergetint en fantasierijk. Er gebeuren vreemde zaken in dit wat mistroostige dorp en Darktrousers slaat de dorpelingen plat tot karikaturale types. Het is als een magische en hilarische droom die ook door Tim Burton geënsceneerd had kunnen zijn. Deze rammelfolk is dus wat je kennelijk krijgt als een striptekenaar gaat musiceren. Durf je nu nog te zeggen dat Nederlandstalig saai is? Dat dacht ik niet.
Tekst: Niels Steeghs